لفاف روی تی بگ یکی از عوامل مثبتی است که موجب می شود کیفیت چای کیسه ای تولید شده در سطح بالایی حفظ شود، به عنوان مثال:Tea Bag Tags and Envelopes کاغذ انولپ

در هنگامی که تی بگ تولید می شود تمامی خصوصیات کیفی چشایی در بهترین شرایط خود قرار دارند اما به مرور زمان هنگامی که چای در مجاورت عوامل محیطی مانند هوا و رطوبت محیط قرار می گیرد خصوصیات کیفی چشایی دچار افت می شوند و در هنگام دم کردن این افت کیفیت بطور کاملا محسوس قابل لمس خواهد بود.
از لحاظ بهداشتی در مجاورت دست مصرف کنندگان در دوره های زمانی مختلف قرار گرفتن تی بگ ها و همچنین قرار گرفتن در معرض گرد و غبار هوا موجب بالا رفتن بار میکروبی کل در تی بگ خواهد شد که در هنگامی که تی بگ ها در لفاف یا کاغذ انولوپ قرار می گیرند این تماس ها تقریبا به صفر می رسد و مصرف کننده تی بگ برای اولین بار پس از تولید، به تی بگ دست خواهد زد.
لفاف چای کیسه ای محافظ بو و عطر محصول داخل کاغذ انولپ می باشد. از آنجا که عوامل تولید کننده بو در کلیه محصولات، با فرمول های شیمیایی فرار هستند، لفاف های چای کیسه ای ( کاغذ انولوپ) علی الخصوص انواعی که با روکش های پلیمری طراحی می شوند از خروج بو و عطر محصول جلوگیری می نمایند.
گرماژ و ضخامت هرکدام از کاغذهای انولوپ ارتباط مستقیم با دستگاه های تولیدی دارد و میبایست با دقت و حساسیت خاصی انتخاب گردد.

شرکت رابین سرافراز هومهر مفتخر است با ارائه گستره وسیعی از انواع متنوع لفاف های چای کیسه ای، کلیه نیاز های شرکت های تولید کننده چای در ایران را تامین نماید که شامل کلیه ماشین آلات ذیل می باشد:

IMA C21, C23, C24, C27, C28, C56, C2000, C2002, CT10, TN2

TEEPACK CONSTANTA, PERFECTA, COMPACTA

HST PT25, PT33

FUSO FP50S, FP-100S, FP-120S

MIFLEX APO-11P

فرم تماس